ОГОЛОШЕННЯ

 

Шановні респонденти!

 

Повідомляємо, що відновлено роботу оновленого сервісу «Пошук за кодом ЄДРПОУ», який розміщено за електронною адресою http://ess.ukrstat.gov.ua.

Також звертаємо увагу, що в оновленому сервісі «Пошук за кодом ЄДРПОУ» для пошуку інформації про залученість підприємства до звітування по державних статистичних спостереженнях необхідно використовувати службовий кваліфікований електронний підпис підприємства. 

 

 

 

Шановні респонденти!

 

Держстатом України відновлено роботи приймального шлюзу системи електронної звітності органів державної статистики.

Наразі подання/приймання електронної звітності відбувається у штатному режимі.

Необхідно переподати звітність у повному обсязі відповідно до календаря подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності на 2023 рік в електронній формі, яку не було змоги подати під час проведення технічних робіт у системі електронної звітності органів державної статистики, починаючи з 5 липня поточного року.

Дякуємо за розуміння та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Переможемо ворога разом!

 

 

 

ДО УВАГИ РЕСПОНДЕНТІВ!

 

Шановний респонденте!

 

Верховна Рада прийняла новий Закон України від 16 серпня 2022 року № 2524-IX «Про офіційну статистику». Закон набув чинності з 1 січня 2023 р.

Відповідно до частини 4 статті 10 цього Закону статистична звітність та фінансова звітність респондентами подаються виробникам офіційної статистики виключно в електронній формі.

Для зручності звітування до ГУС в Одеській області існує запроваджений Держстатом сервіс для електронного звітування, призначений для безкоштовного подання звітів – програмне забезпечення «Кабінет респондента», доступ до якого відкрито за посиланням: http://statzvit.ukrstat.gov.ua/, а також ряд програмних забезпечень для подання статистичної та фінансової звітності в електронному вигляді, зокрема М.Е.Dос, Звіт Оператор, Арт-Звіт Pro, iFin, Соната, Приват24 для бізнесу, REPORT, FREDO Звіт та ін.

 

У разі необхідності додаткових роз’яснень звертайтесь за телефонами:

(048) 722-50-48, 722-63-71, 722-00-47,

722-17-86, 722-35-31, 725-15-75

Дякуємо за співпрацю!

 

 

 

спільнота респондентам

 

Також Ви можете приєднатися до Viber-спільноти за посиланням: http://surl.li/ckxfk

 

 

 

Шановні респонденти!

 

Щодо порядку відображення в державній статистичній звітності з праці даних щодо працівників, які через військову агресію росії проти України не мали змогу виконувати роботу та відносно яких призупинено дію трудового договору  Держстат повідомляє.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи. Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин, а також виконання інших обов’язків, передбачених трудовим договором.

У формі № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці» інформацію щодо працівників, відносно яких призупинено дію трудового договору, відображати лише в рядку 3070 «Облікова кількість штатних працівників на кінець звітного періоду».

По аналогії з працівниками, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною, не слід їх відображати в показниках щодо руху кадрів та робочого часу.

У формі № 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці» інформація по вищезгаданих працівниках до рядка 1040 «Середньооблікова кількість штатних працівників» не включається.

У разі, якщо підприємство здійснило нарахування працівникам, відносно яких призупинено дію трудового договору, наприклад, у зв’язку зі звільненням, у формі № 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці» зазначені нарахування слід відображати лише в рядку 1020 «Фонд оплати праці усіх працівників».

При призупиненні трудового договору роботодавець повинен продовжувати ведення обліку в частині визначення та фіксації сум заробітної плати та компенсаційних виплат, які були б належні працівникові, якщо такого призупинення не було б.

 

 

 

Шановні респонденти!

Відповідно до Закону України

«Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»

1.    Статистична та фінансова звітність (далі – звітність) подається до органів державної статистики (ОДС) протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності.

2.    У період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його завершення, не застосовується адміністративна відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності.

3.    Респонденти, які не мають фізичної можливості протягом строку, визначеного Законом, подати звітність у зв’язку з безпосередніми наслідками їх участі у бойових діях, звільняються від адміністративної відповідальності та подають звітність чи документи не пізніше 30 календарних днів з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали її подання.

4.    У період дії воєнного стану або стану війни органи державної статистики не здійснюють перевірки щодо своєчасності та повноти подання звітності.

 

Водночас ОДС продовжують здійснювати свої функції та наразі приймають звітність

від респондентів, які мають змогу її подати.

 

Разом – до перемоги!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

 

 

 

До уваги респондентів!

Отримати інформацію щодо форм статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування, дозволяє розроблений  Держстатом  для смартфонів, планшетів та
ПК чат-бот «Пошук за ЄДРПОУ», який працює в безкоштовному месенджері «Telegram» (@derzhstat_bot або «Пошук за ЄДРПОУ»).

Зазначений чат-бот використовує єдину базу даних і алгоритм пошуку із вебсервісом «Пошук за кодом ЄДРПОУ».

Для того, щоб скористатися сервісом, необхідно:

1) відкрити месенджер «Telegram»;

2) у полі пошуку ввести «Пошук за ЄДРПОУ» або @derzhstat_bot;

3) обрати необхідний чат-бот;

4) увести код ЄДРПОУ;

5) отримати результат у вигляді переліку форм, за якими підприємство із зазначеним кодом ЄДРПОУ залучене до звітування.